Na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów przelotek określanych też często jako Dekoringi.
Najpopularniejsza jest przelotka okrągła o średnicy wewnętrznej 33mm. W przypadku mniejszych karniszy czy karniszy linkowych  mają zastosowanie również przelotki o średnicach wewn. 22mm czy 28mm. Jednak coraz częściej dekoratorzy i styliści sięgają po bardziej wyszukane wzory np. przelotki kwadratowe, trójkątne, owalne czy ozdabiane szklanymi kamieniami.  Przelotka już nie tylko jest funkcjonalnym rozwianiem, ale także ma podkreślać charakter dekoracji.

Marcin Dekor oferuje Państwu szeroki wybór zarówno wzorów jak i kolorów przelotek. Dzięki temu łatwe staje się dopasowanie produktu do wymogów aranżacji, do stylu i co równie ważne, do tkaniny, jaka jest stosowana w danej dekoracji.

 

OWAL

Wychodząc poza ramy standardu – oferujemy nowy kształt przelotki. To OWAL. Znakomisie komponujący się w oszczędnych, eleganckich aranżacjach. Komponując wraz z odpowiednim karniszem i końcówką uzyskujemy niepowtarzalny efekt. Przelotka owal montowana jest w identyczny sposób jak standardowe, koliste przelotki. Wymaga jedynie owalnego otworu, który łatwo możemy uzyskać stosując naszą wypalarkę oraz dobierając odpowiedni szablon.

 

 CRYSTAL – błysk elegancji w stylu glamour

To forma uniwersalnej przelotki z efektownymi kryształkami. Stanowią znakomite uzupełnienie klasycznych i stylowych aranżacji. Doskonale komponują się, np. z końcówkami CARTER czy CRYSTAL.

Często mamy różne grubości i rodzaje tkanin – czy w zależności od tego dobiera się przelotkę? Czy jest jeden model uniwersalny?

 

Mówi Kamila Zięcina (właścicielka pracowni dekoroania okien i wnętrz):

Dobranie przelotki do rodzaju tkaniny jest bardzo istotne, nie ze względu na dekoracyjność tylko funkcjonalność. Najważniejsza jest tu grubość tkaniny, na której będziemy mocować przelotki. Przy cienkich materiałach, nie ma żadnego problemu, mocujemy to co nam się podoba, natomiast przy tkaninach o większej gramaturze należy stosować przelotki uniwersalne. Ich grubszy kołnierz pozwala im mocno zatrzasnąć  się na tkaninie. Dzięki temu nie martwimy się o to ,że w trakcie użytkowania przelotki będą odskakiwać.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
Share
Tagged in