Pomocne będą odpowiednie narzędzia i akcesoria takie jak wycinak czy wypalarka do otworów. Na co należy zwrócić uwagę?

Kolejność wykonywania zasłon, czy firan przelotkach, to przede wszystkim szycie. Na tym etapie najbardziej istotny jest sztywnik do przelotek. Każdy używa taki na jakim najwygodniej mu się pracuje, ja spróbowałam różnych rozwiązań i tych najtańszych i tych najdroższych i najbardziej odpowiadają mi płócienne sztywniki bez kleju. Nie ma problemów z szyciem oraz układaniem się, nie powstają pęcherze pomiędzy tkaniną a sztywnikiem. Jeżeli stosujemy te z klejem to należy pamiętać aby mocno i dokładnie je przyprasować, a wszelaką późniejszą obróbkę zaczynać w momencie gdy ostygnie tkanina. Wystarczą sztywniki klejone jednostronnie. Po przeszyciu przychodzi kolej na rozmieszczenie otworów. Pierwszy powinien znajdować 5cm od brzegu.Znakomitymr ułatwieniem są tu szablony Marcin Dekor które mają już odpowiednio rozmieszczone otwory. Oczywiście kiedy chcemy sugerować się wzorem musimy czynność tę wykonać na piechotę. Po rozmieszczeniu, przychodzi czas na wycinanie, niezastąpiona jest wypalarka. Przyspiesza ci ułatwia prace, a dodatkowo nasza usługa jest profesjonalna ponieważ oddajemy wyrób, który nie będzie się siepał po kilku praniach, co jest bardzo istotne dla klientów.

Jedynie w przypadku tkanin z włókien naturalnych proces ten jest praktycznie niemożliwy, wytapiają się jedynie poliestry. Można tu użyć wybijaka lub nożyka, można zasłonę odszyć pod przelotki poliestrem, jednakże ja lubię się pomęczyć i nadpalam wypalarką otwory a potem
docinam nożyczkami. Włókna są trochę zwęglone, przy otworze ale to co ważne jest zachowane– tkanina się nie siepie.

Dodatkowym, doskonałym narzędziem ułatwiającym rozrysowanie otworów na tkaninie są Przymiary do przelotek, dopasowane wymiarowo do wszystkich rodzajów przelotek oferowanych przez firmę Marcin Dekor.

 

Pozostaje nam jeszcze końcowy etap czyli uzyskanie równych fałd – czy to trudne?

Równe, powtarzające się fałdy są szczególnym efektem wizualnym, który decyduje o wyborze Przelotki jako sposobu na aranżację. Jednak samo zastosowanie Przelotki nie daje nam gwarancji osiągnięcia zamierzonego efektu. Niezbędne w tym celu są łączniki do przelotek, które automatycznie układają fałdy zasłony lub firany. Zaczepia się je podczas spinania dwóch części przelotki o specjalny kołeczek, który występuję tylko w przelotkach Marcin Dekor. Łączniki posiadają także trzystopniową możliwość regulacji szerokości fałdy. Aby otrzymać gładkie, równe fałdy konieczne jest prawidłowe zapięcie łącznika na przelotce.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
Share
Tagged in