Systemy elektryczne

elekt zdjęcie 1       Wielkie panoramiczne okna, często ciągnące się przez kilka kondygnacji budynku to jeden z głównych wyznaczników nowoczesnej architektury. Chcemy jak najbardziej otwierać się na świat, wpuścić jak najwięcej światła do wnętrza. Daje nam to poczucie wolności i jedności z naturą. Jednak kiedy mieszkamy w pulsującej życiem metropolii , przychodzi moment kiedy chcemy poczuć się bezpiecznie i swobodnie w naszej domowej oazie. W tej sytuacji absolutnie najlepszym rozwiązaniem są systemy karniszowe i roletowe z napędem elektrycznym. Gwarantuję komfort i wygodę stosowania.
Tego typu napędy do rolet rzymskich znajdują się w ofercie firmy Marcin Dekor . W prosty sposób możemy nimi sterować bez konieczności używania łańcuszka czy sznura napędowego. Wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie lub przełączniku aby uruchomić napęd. Często wybór sterowania elektrycznego to konieczność. Dzieję się tak w przypadku sterowania roletami zawieszonymi w trudno dostępnych miejscach np. na dużych wysokościach lub też w przypadku rolet o bardzo dużych gabarytach, jak również wykonanych z ciężkich tkanin. Firma Marcin Dekor proponuje kilka sposobów sterowania bezprzewodowego: za pomocą pilota lub za pomocą przełącznika ściennego oraz systemy mieszane: pilot i przełącznik . Istnieje również możliwość zintegrowania sterowania roletami z systemem sterowań inteligentnych budynków. Do wyboru mamy również dwa rodzaje silników: 24 V stosowane do napędu lżejszych i mniejszych rolet, w tym przypadku silnik ten może podciągnąć tkaninę o wadze do 4,5 kg, oraz silniki zasilane napięciem 230 V, których maksymalny udźwig to aż 15 kg.

elekt zdjęcie 2     Na uwagę zasługują również kolejne dwa tego typu systemy: MD- LINE i MD-LINE PLUS . Tym razem są to wysokiej klasy karnisze z napędem elektrycznym, które charakteryzują się cichą pracą, niezawodnością i prostą obsługą. Systemy te sprawdzają się jako napędy do firan i zasłon w mieszkaniach, domach jednorodzinnych jak również w budynkach użyteczności publicznej. Posiadają podobnie jak rolety możliwość sterowania bezprzewodowo: za pomocą pilota, przełączników ściennych lub systemów mieszanych pilot i przełącznik. Systemy karniszy elektrycznych są również kompatybilne z systemem sterowań inteligentnych budynków. Jedną z ważniejszych cech jest możliwość gięcia karnisza po dowolnym łuku lub gięcie punktowe. Dodatkowo jedną z zalet , które maja bezpośredni wpływ na funkcjonalność i komfort stosowania jest system TOUCH MOTION , który umożliwia uruchomienie napędu poprzez delikatne pociągnięcie za tkaninę.

Istotnym i koniecznym elementem przy zastosowania tego typu systemów , jest odpowiednie zaprojektowanie odpowiedniej instalacji elektrycznej, już w fazie projektu wnętrza. Dlatego warto wcześniej skontaktować się dealerem, w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Kontakt : Marcin Dekor Sp. z o.o. – Sp komandytowa

Dział obsługi klientów / systemy elektryczne tel.+ 22 760 69 15

 

 

Przelotki – porady

przelotka_owal

PRZELOTKA OWAL  – jedyna taka forma przelotki na rynku, oryginalna i dająca niezwykły efekt niewymuszonej perfekcji i efektownej nonszalancji w dekoracji okna. Wykonana jest z tworzywa . Posiada regulowaną szczelinę, dzięki czemu przelotkę można stosować nawet do najgrubszych tkanin. Przelotka ta występuje w połyskującej bieli i czerni oraz wielu odcieniach metalicznych. Ma ona zastosowanie do karniszy o średnicy rur fi 25mm, 19mm oraz 16mm. Średnica wewnętrzna otworu to  Ø 33 mm.

Jak zamontować poprawnie przelotki , aby efekt wizualny był zadowalający ?  Na co należy zwrócić uwagę?

Porada eksperta :

„Do montażu przelotek pomocne będą odpowiednie narzędzia i akcesoria takie jak wycinak czy wypalarka do otworów.

Kolejność wykonywania zasłon, czy firan przelotkach, to przede wszystkim szycie. Na tym etapie najbardziej istotny jest sztywnik do przelotek. Każdy używa taki na jakim najwygodniej mu się pracuje, ja spróbowałam różnych rozwiązań i tych najtańszych i tych najdroższych i najbardziej odpowiadają mi płócienne sztywniki bez kleju. Nie ma problemów z szyciem oraz układaniem się, nie powstają pęcherze pomiędzy tkaniną a sztywnikiem. Jeżeli stosujemy te z klejem to należy pamiętać aby mocno i dokładnie je przyprasować, a wszelaką późniejszą obróbkę zaczynać w momencie gdy ostygnie tkanina. Wystarczą sztywniki klejone jednostronnie. Po przeszyciu przychodzi kolej na rozmieszczenie otworów. Pierwszy powinien znajdować 5cm od brzegu.Znakomitym ułatwieniem są tu szablony Marcin Dekor które mają już odpowiednio rozmieszczone otwory. Oczywiście kiedy chcemy sugerować się wzorem musimy czynność tę wykonać na piechotę. Po rozmieszczeniu, przychodzi czas na wycinanie, niezastąpiona jest wypalarka. Przyspiesza ci ułatwia prace, a dodatkowo nasza usługa jest profesjonalna ponieważ oddajemy wyrób, który nie będzie się siepał po kilku praniach, co jest bardzo istotne dla klientów.

Jedynie w przypadku tkanin z włókien naturalnych proces ten jest praktycznie niemożliwy, wytapiają się jedynie poliestry. Można tu użyć wybijaka lub nożyka, można zasłonę odszyć pod przelotki poliestrem, jednakże ja lubię się pomęczyć i nadpalam wypalarką otwory a potem
docinam nożyczkami. Włókna są trochę zwęglone, przy otworze ale to co ważne jest zachowane– tkanina się nie siepie.

Dodatkowym, doskonałym narzędziem ułatwiającym rozrysowanie otworów na tkaninie są Przymiary do przelotek, dopasowane wymiarowo do wszystkich rodzajów przelotek oferowanych przez firmę Marcin Dekor.

 

 

 

 

Pozostaje nam jeszcze końcowy etap czyli uzyskanie równych fałd – czy to trudne?

Równe, powtarzające się fałdy są szczególnym efektem wizualnym, który decyduje o wyborze Przelotki jako sposobu na aranżację. Jednak samo zastosowanie Przelotki nie daje nam gwarancji osiągnięcia zamierzonego efektu. Niezbędne w tym celu są łączniki do przelotek, które automatycznie układają fałdy zasłony lub firany. Zaczepia się je podczas spinania dwóch części przelotki o specjalny kołeczek, który występuję tylko w przelotkach Marcin Dekor. Łączniki posiadają także trzystopniową możliwość regulacji szerokości fałdy. Aby otrzymać gładkie, równe fałdy konieczne jest prawidłowe zapięcie łącznika na przelotce.”

Autor: Kamila Ziecina

We love SCANDI

scandi główne mnijsze Proste formy, funkcjonalność, naturalne materiały i dominująca, wszechobecna biel to główne wyznaczniki stylu skandynawskiego. Styl zbliża nas do natury , wprowadza harmonie i spokój we wnętrzach , dlatego też  jest obecnie szczególnie preferowany przez Polaków. Biel pełni to nadrzędna rolę. Dominują w nim delikatne, naturalne , pastelowe barwy, które często równoważą są mocne kontrastujące czarne i brązowe dodatki. Charakterystycznym elementem Skandynawii są  duże okna, które wprowadzą światło , przez co uzyskujemy wrażenie czystości i przestronności.
Wydawać by się mogło, że nie ma tu miejsca na firany czy zasłony. Jednak odpowiednio dobrana aranżacja okienna potrafi podkreślić skandynawski charakter wnętrza. Perfekcyjnie komponują się z tym stylem zwiewne , swobodne ułożone firany, naturalne lniane tkaniny , które harmonizują z naturalnymi m materiałami takimi jak drewno, wiklina czy kamień.

Nieodłącznym elementem takiej dekoracji są karnisze, które powinnny współgrać z całością , dlatego naszą propozycją jest kolekcja Black&White oraz Square Line .
Black&White to karnisze w kolorze czerni i bieli ( FORMA, MODULO ). Poszczególne elementy karnisza , czyli końcówki , rurki, wsporniki czy kółka, można indywidualnie komponować  i tworzyć oryginalne , kontrastowe zestawy karniszowe. W kolekcji oprócz klasycznych rurek znajdziemy również system profili, które w znacznym stopniu podnoszą walor funkcjonalny karnisza, ponieważ umożliwiają swobodne przesuwanie firany po całej długości karnisza.

Scandi zdjęcie wave  Wspominając o naturalnych materiałach i nieograniczonych możliwości dekoracyjnych na uwagę zasługuje system SQUARE LINE(  od góry INTERNO, FORI, BOSS ) , a szczególnie jego kilku zakończeń z tej kolekcji. Są to nowatorskie, ażurowe końcówki Interno i Fori , które posiadają wymienne wkładki. W standardzie wkładki występują w bieli i czerni, natomiast kreatywny uzytkownik , przy niewielkim nakładzie pracy, ma możliwość zastosowania wkładki z dowolnego materiału, drewna lub kamienia. Warto tu także wspomnieć o końcówce BOSS, którą również można wypełnić dowolnym materiałem. Kolekcja SQUARE LINE jest dostępna w odcieniu stali szczotkowanej , a najnowsze produkty również w błyszczącej i matowej czerni oraz lśniącej bieli. Elementy karniszy SQUARE LINE można swobodnie zestawiać ze sobą , a funkcjonalność systemu podnosi zastosowanie profili .
Obie propozycje zarówno kolekcja Black&White oraz SQUARE LINE perfekcyjnie wpisują się w skandynawski trend wnętrzarski i cieszą się coraz większą popularnością.

Bez ograniczeń

zajawkaN01

KOŃCÓWKI karniszy kojarzą się z czymś statycznym, ostatecznym i gotowym. Wybór pomiędzy jedną a drugą… ale tak nie musi być.
Marcin Dekor proponuje produkty, które dzięki swojej otwartej strukturze doskonale dają się kształtować i transformować.
Dzięki zastosowaniu przemyślanej budowy, końcówki serii Ø19mm dzięki prostym trikom, można bardzo łatwo wariantować uzyskując ogromną liczbę kombinacji – zarówno kolorystycznych jak i fakturowych.
Dzięki temu seria ta staje się znakomitą bazą i punktem wyjścia dla projektantów wnętrz.
Możliwości jakie otwieramy tym podejściem do projektowania, są ograniczone tylko wyobraźnią. Nasze końcówki nie boją się żadnych materiałów.

 

Flora-wypelnienie

końcówka FLORA

flora

flora-wypelnienie

 

MOŻLIWOŚCI
terra_obrotPrezentujemy serię produktów, które dzięki prostym zabiegom otwierają szerokie możliwości aranżacyjne. Zamiast jednego wzoru mamy dwa, które w zależności od stylizacji można zastosować. Wystarczy obrócić końcówkę pokazując revers zamiast awersu – i gotowe.

 

 

Kolekcja końcówek z różnymi wzorami na awersie i rewersie – dowolność aranżacji

W19 Terra

końcówka TERRA

W19 Murano

końcówka MURANO

 

Kreatywność bez granic – BOSS, BOSS DUO? A może coś zupełnie odmiennego?

Square-line-wymienne_tla

karnisz BOSS kolekcja SQUARE LINE

Skomponuj własny karnisz
Dopasowując karnisz do wybranej aranżacji czasem stajemy przed dylematem – na ile dany produkt pasuje do otoczenia? Idziemy na mniejsze lub większe kompromisy.
Od teraz to się zmienia. Do dyspozycji oddajemy bowiem karnisz, którego zarówno końcówkę jak i zaślepkę wspornika wypełnić można dowolnym materiałem zwracając jedynie uwagę na jego grubość (tak, aby licował z awersem końcówki) – choć i tutaj można pozwolić sobie na odrobinę fantazji –dlaczego bowiem nie wypełnić końcówki choćby kamieniem, skórą czy grubszą, pięknie fakturowaną tkaniną?
Proste kształty łatwo jest wyciąć a gładka powierzchnia końcówki i zaślepki doskonale sprawdza się jako podkład.
Od teraz możemy idealnie dopasować karnisz do zastanego wnętrza lub do koncepcji. Warto zatem eksperymentować .