scandi główne mnijsze Proste formy, funkcjonalność, naturalne materiały i dominująca, wszechobecna biel to główne wyznaczniki stylu skandynawskiego. Styl zbliża nas do natury , wprowadza harmonie i spokój we wnętrzach , dlatego też  jest obecnie szczególnie preferowany przez Polaków. Biel pełni to nadrzędna rolę. Dominują w nim delikatne, naturalne , pastelowe barwy, które często równoważą są mocne kontrastujące czarne i brązowe dodatki. Charakterystycznym elementem Skandynawii są  duże okna, które wprowadzą światło , przez co uzyskujemy wrażenie czystości i przestronności.
Wydawać by się mogło, że nie ma tu miejsca na firany czy zasłony. Jednak odpowiednio dobrana aranżacja okienna potrafi podkreślić skandynawski charakter wnętrza. Perfekcyjnie komponują się z tym stylem zwiewne , swobodne ułożone firany, naturalne lniane tkaniny , które harmonizują z naturalnymi m materiałami takimi jak drewno, wiklina czy kamień.

Nieodłącznym elementem takiej dekoracji są karnisze, które powinnny współgrać z całością , dlatego naszą propozycją jest kolekcja Black&White oraz Square Line .
Black&White to karnisze w kolorze czerni i bieli ( FORMA, MODULO ). Poszczególne elementy karnisza , czyli końcówki , rurki, wsporniki czy kółka, można indywidualnie komponować  i tworzyć oryginalne , kontrastowe zestawy karniszowe. W kolekcji oprócz klasycznych rurek znajdziemy również system profili, które w znacznym stopniu podnoszą walor funkcjonalny karnisza, ponieważ umożliwiają swobodne przesuwanie firany po całej długości karnisza.

Scandi zdjęcie wave  Wspominając o naturalnych materiałach i nieograniczonych możliwości dekoracyjnych na uwagę zasługuje system SQUARE LINE(  od góry INTERNO, FORI, BOSS ) , a szczególnie jego kilku zakończeń z tej kolekcji. Są to nowatorskie, ażurowe końcówki Interno i Fori , które posiadają wymienne wkładki. W standardzie wkładki występują w bieli i czerni, natomiast kreatywny uzytkownik , przy niewielkim nakładzie pracy, ma możliwość zastosowania wkładki z dowolnego materiału, drewna lub kamienia. Warto tu także wspomnieć o końcówce BOSS, którą również można wypełnić dowolnym materiałem. Kolekcja SQUARE LINE jest dostępna w odcieniu stali szczotkowanej , a najnowsze produkty również w błyszczącej i matowej czerni oraz lśniącej bieli. Elementy karniszy SQUARE LINE można swobodnie zestawiać ze sobą , a funkcjonalność systemu podnosi zastosowanie profili .
Obie propozycje zarówno kolekcja Black&White oraz SQUARE LINE perfekcyjnie wpisują się w skandynawski trend wnętrzarski i cieszą się coraz większą popularnością.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
Share
Tagged in