Karnisze sufitowe

Karnisze sufitowe, modne i funkcjonalne. W nowoczesnych wnętrzach stały się niemalże kanonem. Już od kilku sezonów są popularnym trendem w dekoracjach okiennych i ulubionymi karniszami architektów.

Zasłony czy firany zawieszone często we wnęce sufitowej lub za ozdobnym gzymsem, optycznie powiększają przestrzeń oraz wprowadzają harmonię we wnętrzu.

Coraz częściej tego typu karnisze wykorzystywane są również przez architektów jako sposób na wydzielenie stref i podział przestrzeni w przestronnych apartamentach.

Wielokrotnie też montaż karnisza na suficie stanowi jedyne rozwiązanie techniczne, kiedy nad oknem brakuje miejsca na klasyczny karnisz.

Szczególnie funkcjonalne w systemach sufitowych są karnisze szynowe. Wówczas żaden element mocujący tzw. wspornik nie ogranicza ruchu zasłony. Wśród nich największa popularnością cieszą się szyny sufitowe aluminiowe – System MS czy systemy z napędem sznurkowym lub elektrycznym. Tańszą alternatywę stanowią szyny z tworzyw sztucznych PCV – System CM. Natomiast na szczególną uwagę zasługuje system profili aluminiowych SQARE LINE, który występuję w kilku wersjach kolorystycznych oraz posiada wiele modeli końcówek.

karnisze szynowe
Szyny sufitowe aluminiowe SYSTEMY MS
SQURE LINE sufitowy
Szyny aluminiowe system SQUARE LINE

Warto pamiętać, że w ofercie Marcin Dekor również karnisze ścienne rurowe mają odpowiednie wsporniki przeznaczone do montażu na suficie. Dodatkowo karnisze te występują również w wersjach szynowych.

Szczególną funkcjonalnością naszych karniszy metalowych w wersji sufitowej jest możliwość gięcia punktowego profili i rur , jak również gięcia po łuku. Dzięki temu Klienci mają pełną gwarancję dopasowania karnisza do indywidualnego projektu.

system CM
Szyny sufitowe PCV SYSTEM CM
karnisz rurowy sufitowy
Karnisze rurowe ze wspornikiem sufitowym