Montaż rolet rzymskich zasilanych OZE

 

Warunkiem prawidłowej pracy rolety rzymskiej zasilanej OZE jest poprawnie zamontowana roleta a szczególności odpowiedni dobór miejsca dla panela fotowoltaicznego.  Mechanizm rolety rzymskiej XL powinien być zamontowany około 20 cm nad glifem okiennym, aby roleta po złożeniu nie utrudniała otwierania okna.  

Bateria słoneczna może być zamontowana zarówno na zewnętrznej stronie skrzydła okna, jak i od wewnątrz  jednak warunkiem koniecznym jest zapewnienie odpowiedniej ilości światła słonecznego bezpośrednio padającego na panel baterii fotowoltaicznej. Przy montażu po zewnętrznej stronie okna bateria powinna być przyczepiona do ramy okiennej za pomocą wkrętów montażowych. Natomiast podczas montażu po wewnętrznej stronie okna bateria powinna być zamocowana na uchwytach ( komplet z baterią ) przykręcanych bezpośrednio do ramy okiennej. 

Poprowadzony od baterii kabel należy przykleić na klej termoutwardzalny i nie może zaburzać on funkcjonalności pracy skrzydła okiennego. Dlatego też konieczne jest wykonanie z kabla 18 cm pętli od wewnętrznej strony okna nad zawiasami. Z uwagi, że mechanizm rolety oraz tkanina są szersze niż wnęka okienna o co najmniej 5 cm, kabel pozostaje niewidoczny dla obserwatora.

 

 

 

.

 

montaż-1
montaż-2