Recycling i Health Care – w trosce o zdrowie  nasze i naszej planety

 

 

 

roleta profil

Recycling i Heath Care – w trosce o zdrowie  nasze i naszej planety

 

Tkaniny roletowe z kolekcji Eco Lifestyle to wyselekcjonowane propozycje utrzymane w konwencji eko, a wśród nich dwie kolekcje produkcji polskiego czołowego producenta: tkaniny recyclingowe oraz tkaniny funkcyjne. 

   Tkaniny recyclingowe są produkowane z przędzy recyclingowej. Do wyprodukowania 1 mb takiej tkaniny z wykorzystaniem przędzy recyklingowej zużywa się aż 32 butelki o wadze około 20 g. Efekt końcowy takiej produkcji zadziwia: tkaniny są miękkie i przyjemne w dotyku a przy tym w 100% z recyclingu.  To inspirujące , ile butelek jesteśmy w stanie przetworzyć i przyczynić się do ochrony naszego wspólnego środowiska, a przy tym wspierać polskich producentów. 

   Druga kolekcja to tkaniny funkcyjne, czyli posiadające dodatkowe funkcje ochrony zdrowia Health Care. Tkaniny posiadają specjalne apretury antygrzybiczne i antystatyczne czyli przeciwkurzowe. W szczególności są dedykowane dla małych, jak i dużych alergików, czyli w pomieszczeniach gdzie bardzo ważna jest higiena i niemal sterylność otoczenia. Ze względu na właściwości antygrzybiczne tkaniny funkcyjne polecane są także do pomieszać o zwiększonej  wilgotności powietrza, takich jak kuchnia czy łazienka.

   Obie kolekcje charakteryzuje stonowana kolorystyka, oryginalne tekstury i naturalne sploty, a rolety rzymskie uszyte z tych tkanin  stanową atrakcyjną wizualnie i funkcjonalną dekoracje okna, jednocześnie pozostającą w duchu ekologii.

 

Wzory i kolorystyka tkanin 100% recyclingu

tkaniny recycling

Wzory i kolorystyka tkanin z apreturami AB/AG   

tkaniny funkcyjne