elekt zdjęcie 1       Wielkie panoramiczne okna, często obejmujące kilka kondygnacji budynku to jeden z głównych wyznaczników nowoczesnej architektury. Wizualne otwieranie pomieszczeń na otoczenie daje nam poczucie wolności i jedności z naturą. Jednak kiedy mieszkamy w pulsującej życiem metropolii, przychodzi moment, gdy chcemy poczuć się bezpiecznie i swobodnie w naszej domowej oazie. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są systemy karniszowe i roletowe z napędem elektrycznym, które gwarantują komfort i wygodę stosowania.
Tego typu napędy do rolet rzymskich znajdują się w ofercie firmy Marcin Dekor. W prosty sposób możemy nimi sterować bez konieczności używania łańcuszka czy sznura napędowego – wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie lub przełączniku. Często wybór sterowania elektrycznego to konieczność. Dzieje się tak w przypadku rolet zawieszonych w trudno dostępnych miejscach, np. na dużych wysokościach albo w przypadku rolet o dużych gabarytach, czy wykonanych z ciężkich tkanin. Firma Marcin Dekor proponuje kilka sposobów sterowania bezprzewodowego: za pomocą pilota lub przełącznika ściennego lub też systemy mieszane: pilot i przełącznik. Istnieje również możliwość zintegrowania sterowania obsługi rolet z systemem sterowań inteligentnych budynków. Do wyboru mamy dwa rodzaje silników: 24 V stosowane do napędu lżejszych i mniejszych rolet, w tym przypadku silnik ten może podciągnąć tkaninę o wadze do 4,5 kg oraz silniki zasilane napięciem 230 V, których maksymalny udźwig to aż 15 kg.

elekt zdjęcie 2     Na uwagę zasługują również kolejne dwa tego typu systemy: MD-LINE i MD-LINE PLUS. Tym razem są to wysokiej klasy karnisze z napędem elektrycznym, które charakteryzują się cichą pracą, niezawodnością i prostą obsługą. Systemy te sprawdzają się jako napędy do firan i zasłon w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, ale także w budynkach użyteczności publicznej. Podobnie jak rolety posiadają możliwość sterowania bezprzewodowo: za pomocą pilota, przełączników ściennych lub systemów mieszanych: pilot i przełącznik. Systemy karniszy elektrycznych są również kompatybilne z automatyką inteligentnych budynków. Jedną z ważniejszych ich cech jest możliwość gięcia karnisza po dowolnym łuku lub gięcie punktowe – zaletą, która ma bezpośredni wpływ na funkcjonalność i komfort stosowania jest system TOUCH MOTION, umożliwiający uruchomienie napędu poprzez delikatne pociągnięcie za tkaninę.

Przy zastosowaniu tego typu systemów konieczne jest odpowiednie rozplanowanie instalacji elektrycznej, już w fazie projektu wnętrza, dlatego warto wcześniej skontaktować się z przedstawicielem marki, w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Kontakt: Marcin Dekor Sp. z o.o. – Sp. komandytowa

Dział obsługi klientów/ systemy elektryczne – tel.+22 760 69 15

 

 

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
Share
Tagged in