q-wave_system

   Taśma Quick Wave SYSTEM Marcin Dekor jest systemem uniwersalnym – to oznacza, że pasuje do wielu rodzajów karniszy szynowych i prowadnicowych.

 

System oparty jest na suwakach, taśmie i wieszakach. Doskonale sprawdza się we współpracy ze SQUARE LINE. Łatwość i szybkość montażu oraz bezproblemowa praca na łukach pokazują, że elementy te są dla siebie stworzone. Ogromną zaletą jest również to, że podczas podczepiania tkaniny i naciągania systemu suwaków od razu uzyskujemy ładne fale na tkaninie – bez potrzeby ręcznego ustawiania odległości i modelowania układu firany/zasłony.

 

Jak to działa?

Suwaki/przelotki są obrotowe i dzięki temu montaż zasłony/firany przebiega wyjątkowo sprawnie.
Pomiędzy suwakami jest odległość 6 lub 8 cm – pozwala to automatycznie i natychmiastowo uzyskać doskonały efekt fal na tkaninie.
Suwaki są wstępnie zamontowane i gotowe do użycia. Transparentna taśma (będąca w zestawie z suwakami) ma standardowy wymiar w konfekcji zasłon czyli 77mm. Kieszonki na taśmie są rozplanowane co do szerokości – dokładnie 10 mm, dzięki temu można łatwo przeliczyć dodatek materiału. Co dziesiątą kieszonkę na taśmie oznaczono – ułatwia to i przyspiesza montaż haczyków

q-wave_system-04

 

Quick Wave System – przykładowe zastosowanie ze SQUARE LINE.

Elegancki układ tkaniny (firany czy zasłony) a zarazem efektowny, finalny efekt możemy uzyskać na karniszu SQUARE LINE dzięki wykorzystaniu systemu Quick Wave. Warto zaznaczyć, że wszystkie elementy doskonale sprawdzają się zarówno na odcinkach prostych profili jak i na łukach – będących atutem SQUARE LINE.

Równomierne fale na tkaninie widzimy na prostej (fot. 1) jak i na łuku (fot. 1). Co ciekawe, taki efekt nie wymaga żmudnych, ręcznych poprawek i układania tkaniny. Wszystko to uzyskujemy napinając sznurek z suwakami. To proste i co najważniejsze – szybkie i skuteczne.

 

q-wave_system-02

 

Obliczanie potrzebnej ilości materiału – przykład
Do oszacowania potrzebnej ilości materiału (bez podwinięć bocznych oraz strat) potrzebujemy następujących danych: A – długość szyny lub szerokość zasłony (w cm), B – długość zakładki (równa ilości kieszonek między haczykami, kieszonki rozmieszczone są co 1 cm). Następnie w tabelach udostępnionych przez nas sprawdzamy ilość materiału w cm. Dzięki temu, że system zaprojektowany jest powtarzalnie (równe odległości i stałe parametry) to prosty i niezawodny sposób.

 

q-wave_system-03

 

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
Share
Tagged in