elekt zdjęcie 1       Wielkie panoramiczne okna, często ciągnące się przez kilka kondygnacji budynku to jeden z głównych wyznaczników nowoczesnej architektury. Chcemy jak najbardziej otwierać się na świat, wpuścić jak najwięcej światła do wnętrza. Daje nam to poczucie wolności i jedności z naturą. Jednak kiedy mieszkamy w pulsującej życiem metropolii , przychodzi moment kiedy chcemy poczuć się bezpiecznie i swobodnie w naszej domowej oazie. W tej sytuacji absolutnie najlepszym rozwiązaniem są systemy karniszowe i roletowe z napędem elektrycznym. Gwarantuję komfort i wygodę stosowania.
Tego typu napędy do rolet rzymskich znajdują się w ofercie firmy Marcin Dekor . W prosty sposób możemy nimi sterować bez konieczności używania łańcuszka czy sznura napędowego. Wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie lub przełączniku aby uruchomić napęd. Często wybór sterowania elektrycznego to konieczność. Dzieję się tak w przypadku sterowania roletami zawieszonymi w trudno dostępnych miejscach np. na dużych wysokościach lub też w przypadku rolet o bardzo dużych gabarytach, jak również wykonanych z ciężkich tkanin. Firma Marcin Dekor proponuje kilka sposobów sterowania bezprzewodowego: za pomocą pilota lub za pomocą przełącznika ściennego oraz systemy mieszane: pilot i przełącznik . Istnieje również możliwość zintegrowania sterowania roletami z systemem sterowań inteligentnych budynków. Do wyboru mamy również dwa rodzaje silników: 24 V stosowane do napędu lżejszych i mniejszych rolet, w tym przypadku silnik ten może podciągnąć tkaninę o wadze do 4,5 kg, oraz silniki zasilane napięciem 230 V, których maksymalny udźwig to aż 15 kg.

elekt zdjęcie 2     Na uwagę zasługują również kolejne dwa tego typu systemy: MD- LINE i MD-LINE PLUS . Tym razem są to wysokiej klasy karnisze z napędem elektrycznym, które charakteryzują się cichą pracą, niezawodnością i prostą obsługą. Systemy te sprawdzają się jako napędy do firan i zasłon w mieszkaniach, domach jednorodzinnych jak również w budynkach użyteczności publicznej. Posiadają podobnie jak rolety możliwość sterowania bezprzewodowo: za pomocą pilota, przełączników ściennych lub systemów mieszanych pilot i przełącznik. Systemy karniszy elektrycznych są również kompatybilne z systemem sterowań inteligentnych budynków. Jedną z ważniejszych cech jest możliwość gięcia karnisza po dowolnym łuku lub gięcie punktowe. Dodatkowo jedną z zalet , które maja bezpośredni wpływ na funkcjonalność i komfort stosowania jest system TOUCH MOTION , który umożliwia uruchomienie napędu poprzez delikatne pociągnięcie za tkaninę.

Istotnym i koniecznym elementem przy zastosowania tego typu systemów , jest odpowiednie zaprojektowanie odpowiedniej instalacji elektrycznej, już w fazie projektu wnętrza. Dlatego warto wcześniej skontaktować się dealerem, w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Kontakt : Marcin Dekor Sp. z o.o. – Sp komandytowa

Dział obsługi klientów / systemy elektryczne tel.+ 22 760 69 15

 

 

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
Share
Tagged in