Karnisze sufitowe

Karnisze sufitowe już od kilku sezonów są popularnym trendem w dekoracjach okiennych i ulubionym rozwiązaniem stosowanym przez architektów.

Zasłony czy firany zawieszone we wnęce sufitowej lub za ozdobnym gzymsem, optycznie powiększają przestrzeń oraz wprowadzają harmonię we wnętrzu, a wykorzystywane są również przez architektów jako sposób na wydzielenie stref i podział przestrzeni w przestronnych apartamentach.

Coraz częściej tego typu karnisze wykorzystywane są jako sposób na wydzielenie stref i podział przestrzeni w przestronnych apartamentach.

Wielokrotnie też montaż karnisza na suficie stanowi jedyne rozwiązanie techniczne, kiedy nad oknem brakuje miejsca na klasyczny karnisz.

Szczególnie funkcjonalne w systemach sufitowych są karnisze szynowe. Wówczas żaden element mocujący, tzw. wspornik nie ogranicza ruchu zasłony. Wśród nich największą popularnością cieszą się szyny sufitowe aluminiowe – System MS czy systemy z napędem sznurkowym lub elektrycznym. Tańszą alternatywę stanowią szyny z tworzyw sztucznych PCV – System CM. Natomiast na szczególną uwagę zasługuje system profili aluminiowych SQARE LINE, dostępny w kilku wersjach kolorystycznych oraz wykończeniowych.

karnisze szynowe
Szyny sufitowe aluminiowe SYSTEMY MS
SQURE LINE sufitowy
Szyny aluminiowe system SQUARE LINE

Warto pamiętać, że w ofercie Marcin Dekor również karnisze ścienne rurowe mają odpowiednie wsporniki przeznaczone do montażu na suficie. Dodatkowo karnisze te występują również w wersjach szynowych.

Szczególną funkcjonalność naszych karniszy metalowych w wersji sufitowej gwarantuje możliwość gięcia punktowego profili i rur, jak również gięcia po łuku. Dzięki temu Klienci mają pełną gwarancję dopasowania karnisza do indywidualnego projektu.

system CM
Szyny sufitowe PCV SYSTEM CM
karnisz rurowy sufitowy
Karnisze rurowe ze wspornikiem sufitowym